Топ 6 Мов Програмування Для Вивчення У 2022 Році

У цій статті огляд найпопулярніших мов програмування, які були актуальні у 2021 році та на початку 2022 ще не втрачають своєї популярності. Цей мобільний додаток розробила одна зі шкіл Codeacademy, яка навчає програмування. Використовує його, як один з методів практичних занять по написанню кода. З цим додатком ви відкриєте новий спосіб синтаксису кодування. А також зможете дізнатись, як застосувати щойно набуті навички у своїй повсякденній роботі. Desktop-програмування ще існує та займає 4% обсягу, системне програмування — 3% (наразі невелика частка) і Full-Stack розробка — приблизно 1%.

Тут ми бачимо, що наймолодша аудиторія у Kotlin та JavaScript, а найстарша — очікувано у PL-SQL та Pascal/Delphi.

Важлива частина – код не потребує перекомпіляції для функціонування на будь-яких платформах. У 2022 році Java визнали найкориснішою і найпопулярнішою мовою, яку застосовує понад 9 млн. Програмісти знають приказку “Пиши раз, запускай скрізь” – це найкраща характеристика для Java. Створено її 1995 року і відтоді вона не втрачає своєї популярності, хоча й з’являються більш сучасні мови, наприклад, Kotlin.

Частка PHP зменшується, але мова ще входить у трійку найпопулярніших, ймовірно, Python замінить її наступного року. Поріг входу в цю мову нижчий, ніж у Java і C, і з кожним роком Python програмістів все більше. Популярність мови зростає так швидко, що у TIOBE вибухнула справжня драма.

Тут розглядаються сучасні функції, які можна застосовувати на практиці. Swift-код безпечний за своєю конструкцією, але також створює програмне забезпечення, яке працює блискавично. Хоч і використання Python в проектах трохи зменшилася, проте цю мову все ще вивчають як першу мову програмування. Якщо ж ми говоримо про мови, які стали більш популярні за останні роки, то тут девелопери значно частіше почали вивчати Rust і TypeScript. Якщо першу мову поки тільки вивчають програмісти, які розробляють IoT-пристрої, то з TypeScript вже працюють в різних сферах. У сфері розробки ПЗ, веб-розробок програмістам необхідно знати всі мови програмування.

Плюси Swift

Утім, PHP продовжує бути актуальною — за даними компанії W3Techs, її використовують 78,1% усіх сайтів. У рейтингах TIOBE і GitHub PHP знаходиться на 11 і 6 місцях відповідно. На Хабрі вийшов свіжий суб’єктивний топ мов програмування.

Зараз дуже складно назвати, скільки мов програмування існує. Попри те, що активно використовують значно меншу кількість мов, їх усе одно достатньо, і вони суттєво відрізняються. Щоб оцінити актуальність своїх знань, або, можливо, перейти на іншу технологію, можна звіритися зі свіжими рейтингами — за критеріями на будь-який смак. Ну а тепер давайте перейдемо до Pascal та наочно розглянемо приклад того, як визначити мову програмування, яку не потрібно вибирати для вивчення у 2023 році.

Мінуси Javascript

Це означає, що вам не потрібно витрачати багато часу та енергії на вивчення нового синтаксису та шаблонів. Рубін це універсальна та цікава у використанні мова програмування. Він відомий своєю структурою веб-додатків Rails, яка полегшує веб-розробку. Ruby також використовується в багатьох інших областях, таких як наукові обчислення, штучний інтелектІ багато іншого. C++ — ще одна мова програмування, яка існує з початку 80-х. Він був розроблений для підтримки операційних систем Microsoft Windows і Unix.

  • Swift також легше писати та розуміти, що робить його ідеальним для розробників, які не хочуть довго вивчати нову мову.
  • Рівень заробітної плати програмістів, які працюють на Java, завжди був і є найвищим серед фахівців.
  • Тут розглядаються сучасні функції, які можна застосовувати на практиці.
  • І якщо ви обираєте яку мову програмування вивчити цього року, то не варто спиратися лише на рейтинги та індекси.
  • Станом на 2020 рік SQL є найпопулярнішою системою керування реляційною базою даних (RDBMS) для зберігання даних і запитів у сучасних обчисленнях.

Комп’ютерна Академія IT STEP – повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Авторські методики, викладачі-практики, 100 percent практичних занять. Якщо TypeScript продовжить тими ж темпами набирати популярність, то наступного року є всі шанси опинитися у першій п’ятірці й навіть трійці мов. Спільно з С# створюється велика кількість додатків, серед них прості настільні програми та масштабні веб-портали.

Це означає, що Java скомпільовано в байт-код JVM, який працює на всіх JVM-сумісних платформах. Незважаючи на те, що він має багато функцій, він найкращий для новачків, які мають хороші знання C та C++. Найпопулярнішою областю застосування є веб-розробка.

топ мов програмування для вивчення

Dart має простий синтаксис і надає такі функції, як асинхронні потоки даних, реактивне програмування та мобільна розробка. Швидко — вдосконалена мова програмування, розроблена Apple. Swift є досить новим знайомством з мовами програмування. Хоча Swift має схожий синтаксис і структуру з іншими мовами програмування, його функції надають йому деякі переваги. PHP це мова сценаріїв загального призначення і особливо корисна для веб-розробки. PHP простий у використанні та є однією з найпопулярніших мов програмування в Інтернеті.

Почергово з Java саме C очолювала рейтинг TIOBE уже роками — тепер же вона на другому місці. Мову часто називають найкращою для вбудованих систем й інтернету речей. Крім того, іноді її радять вивчати, щоб дізнатися, як код працює зсередини. Більш високорівневі мови приховують логіку за абстракціями, що пришвидшує розробку, але не дає можливості зрозуміти, що відбувається «під капотом». Тим більше термін «популярність» щодо мов програмування не означає ідеальність, правильність, та технічна досконалість. Як рахується популярність у цих топах — вказано нижче.

Загалом популярність більшості мов цього року зростала. Негативна динаміка, окрім Java і Python, лише у Ruby, C, Scala, Clojure і C++. Остання, до речі, продовжує стрімко втрачати популярність. Не в останню чергу через зниження частки серед новачків. C# розроблено більшою мірою, щоб прибрати мінуси мови С++. Вона об’єктно-орієнтована, загального призначення з широким спектром застосування.

топ мов програмування для вивчення

JavaScript — це мова програмування високого рівня, яку можна використовувати на багатьох платформах. Його також дуже легко вивчити та зрозуміти, оскільки він базується на знайомому синтаксисі та концепціях, які розробники вже розуміють. Навколо JavaScript також існує величезна екосистема з багатьма бібліотеками, фреймворками та інструментами. Ruby спочатку був розроблений для створення сценаріїв, але все частіше використовується як серверна мова.

Відтоді вона стала надзвичайно популярною, і її часто називають «великим татом» усіх мов програмування. Вони досить нішеві, кожною послуговуються від одного до двох мільйонів розробників, але також посідають високі позиції в рейтингах. Останню зокрема часто називають основним конкурентом Python у сфері Data Science — R була створена спеціально для роботи з даними.

топ мов програмування для вивчення

Більшість розробників починало на Pascal та С++, але невдовзі першими мовами розробників стануть JavaScript і Python. Попри мови програмування, є сенс розглянути структуру розподілу досвіду в динаміці. Більшість респондентів планують вивчити наступну мову самостійно або з допомогою колег. Близько 7% думають звернутися до професійних викладачів. Багато продуктів Apple, наприклад IOS, використовують велику спільноту розробників Objective-C. Ключовою особливістю вивчення Objective-C є розуміння відмінностей між C і Objective-C.

Підтримка скриптів усіма популярними на сьогоднішній день веб-браузерами. Але все одно у більшості спеціалістів менше як 5 років досвіду в ІТ. Подивімося кореляцію між віком і мовою програмування. Найбільш комфортною мовою є Dart, далі у першому кластері Clojure, Kotlin, Rust, Swift, C#, Go та TypeScript. Ну й нарешті цікаво подивитись на відносну кількість респондентів у цих категоріях. Фахівці вважають, що можливою причиною в подібному спаді стало зниження інтересу до Data Science.

Він підтримує жорсткий тип і велику бібліотеку вбудованих функцій і бібліотек. Насправді Swift використовується для створення фреймворків, таких як Instagram, Uber і Pinterest. Swift також має багато хороших новин щодо доступності. Його основний синтаксис базується на C і C++, що робить його дещо схожим на C.

Щоб це з’ясувати, проаналізуємо, яку мову використовували як першу наші респонденти з досвідом роботи менш як рік. Python вже другий рік поспіль демонструє негативну динаміку. Java теж втрачає позиції — цього року вона на третьому місці за популярністю.

Спробуємо розібратися, що найбільше підходить у сучасних реаліях. Наприклад, Swift дуже швидкий і ефективний, тому ідеально підходить для мобільних програм та ігор. Він використовує автоматичне керування пам’яттю, що корисно для розробників, оскільки їм не потрібно турбуватися про керування нею самостійно. Крім того, він інтегрований із Xcode, IDE https://deveducation.com/ Apple, і дозволяє розробникам використовувати сторонні IDE. Станом на 2020 рік SQL є найпопулярнішою системою керування реляційною базою даних (RDBMS) для зберігання даних і запитів у сучасних обчисленнях. РСУБД є основою майже для будь-якої сучасної бізнес-програми, а SQL надає мову запитів для доступу до цих сховищ даних і керування ними.

Якщо дивитися на напрямки міграції з Java — це насамперед Kotlin, далі Go, Scala та Python, потім TypeScript та Dart. Ще цікавий напрямок міграції з PHP, це переважно Go та JavaScript і Python. Збережіть моє ім’я, електронну пошту та веб-сайт у цьому веб-переглядачі під час наступного коментаря. В опенсорс-проєктах беруть участь приблизно 30% учасників опитування (це менше, ніж торік). Друга причина зльоту Python — стрімкий розвиток Data Science.